tisková zpráva

V autobusech Busem zatím preventivní opatření nezruší

TISKOVÁ ZPRÁVA

V autobusech Busem zatím preventivní opatření nezruší. Čekají na proočkování řidičů

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 19. května 2021

Zatímco řada autobusových dopravců už v souladu s vládní rozvolňovací strategií proti šíření koronaviru svá opatření zrušila, společnost ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, po dohodě s organizátorem veřejné dopravy JIKORD, u nich ještě setrvává. Sedadla za řidiči tak dál zůstávají přepásaná a cestujícím nepřístupná.

 „Pro nás je rozhodující, aby většina našich řidičů prošla očkováním proti nemoci covid-19. Jejich zdraví musí být na prvním místě. Nikdo neví, zda se na podzim neobjeví nějaká další vlna této nemoci,“ vysvětluje Vladimír Homola, generální ředitel jihočeské firmy, jezdící pod značkou Busem.

ČSAD AUTOBUSY zaměstnává přes 250 řidičů, z nichž se většina dobrovolně rozhodla pro očkování. Třetina z nich už má první injekcí. Celé očkování by mělo skončit do konce června. Do té doby firma bude své zaměstnance preventivně chránit. Stejně pokračuje i ozonizace vnitřků autobusů. 

„Řidiči autobusů jsou od propuknutí pandemie v první linii a nám se jejich zdraví díky řadě opatření daří chránit. Dosud počet pozitivně testovaných nedosáhl ani procenta. To pokládám za velký úspěch,“ dodal Vladimír Homola. K očkování se využívají centra vybudovaná Jihočeským krajem v jednotlivých okresech.

 

Děkujeme za pochopení 

ČSAD AUTOBSY České Budějovice a.s.

 

tisková zpráva